Заняття проходять у залі № 40, розташованому на другому поверсі спортивного комплексу НУХТ.
Викладачі:
- Шпичка Тарас Олександрович – старший викладач, майстер спорту України з міні-футболу, майстер спорту Казахстана з міні-футболу, головний тренер жіночої збірної НУХТ з футзалу;
- Степанюк Вадим Володимирович – старший викладач, головний тренер чоловічої збірної НУХТ з футзалу.
Футбол – один із самих доступних, популярних і масових видів спорту для фізичного розвитку й зміцнення здоров’я.
Футзал є варіантом футболу, його можна вважати версією міні-футболу. Єдина і ключова відмінність футзалу від футболу полягає в тому, що гравці «ганяють» м’яч не по зеленому газону футбольного поля, а на твердому терафлексі в закритому приміщенні. Футзал – це динамічна і дуже швидкісна гра. Тут потрібна постійна концентрація і швидке мислення.
Футзал – це командна спортивна гра з м’ячем у залі за участю двох команд: 5 гравців у кожній, один з них воротар; перед спортсменами стоїть задача забити якомога більше м’ячів у ворота суперника, в такий спосіб отримати перемогу. Гра відбувається на майданчику з твердим покриттям, позначеному лініями. У футзалі користуються меншим за розміром м’ячем із меншим відскоком, ніж звичайний футбольний м’яч, який використовують у футболі. У грі вітається імпровізація, креативність та техніка, контроль м’яча та передачі в обмеженому просторі.
У процесі гри необхідно опановувати складну техніку й тактику: розвивати фізичні якості; чітко дотримуватися побутового й спортивного режиму та ін. Все це сприяє вихованню вольових рис характеру: сміливості, стійкості, рішучості, витримки, мужності.
Ігрова й тренувальна діяльність впливають комплексно і різнобічно на організм студентів, розвивають основні фізичні якості – швидкість, спритність, витривалість, силу, точність, стрибучість, орієнтування, підвищують функціональні можливості, формують різні рухові навички. Заняття футзалом сприяють фізичному загартуванню, підвищують опірність до захворювань і підсилюють адаптаційні можливості організму, привчають до колективної діяльності, сприяють вихованню свідомої дисципліни, відчуття колективізму.
До занять у футзал допускаються студенти, які мають спортивну форму (футболку, шорти, гетри та манішки) та змінне спортивне взуття. Воротар може носити спортивну форму іншого кольору, щоб відрізнити його від інших гравців своєї команди та судді. Для воротаря бажано наявність захисних рукавичок.
Зал для футзалу оснащено необходним інвентарем та обладнанням для проведення занять з футзалу: ворота з сіткою для футболу, м’ячі футбольні, фішки, насос для надування м’ячів, фітбольні м’ячі, секундомір, свисток, гімнастичні килимки тощо.
На практичних заняттях навчальної секції «футзал» студенти оволодівають загальнорозвиваючими та спеціальними вправами, технікою ударів по м’ячу, зупинкою м’яча, передачею м’яча в русі, веденням м’яча зі зміною положення, технікою нападу і технікою захисту, тактикою нападу і тактикою захисту, жонглюванням м’яча ногами, індивідуальними і груповими техніко-тактичними діями в атаці та захисті тощо.
Щорічно кафедрою фізичного виховання проводяться для студентів змагання Кубок Ректора НУХТ з футзалу, Кубок Першокурсника НУХТ з футзалу та Спартакіада НУХТ з футзалу.
Найкращі студенти секції мають можливість представляти збірні команди НУХТ (чоловічу, жіночу) на всеукраїнських, міських та районних змаганнях.